Trileche – czyli moje ulubione ciasto na lato – lepsze niż lody. Było już klasyczne, kakaowe a teraz wersja kawowa. To najbardziej fit tiramisu jakie stworzyłam. Mascarpone jest tylko w polewie, a zamiast kremu kakawoy biszkopt jest po prostu nasączony kawą i miksem śmietankowym osłodzonym kroplami karmelowymi. Dla mnie zdecydowanie ulubione tiramisu. Lekkie, smaczne, mniej kaloryczne i orzeźwiające. Myślę, że to nie ostatni pomysł na ciasto „trzy mleka” jakie wymyśliłam po wakacjach w Albanii.



Smakowało? Możesz postawić mi wirtualną kawkę! Nawet najmniejsza to 6 jaja do ciasta 🙂 www.buycoffee.to/przeketonowa dzięki 🙂 Jeśli chcesz śledzić moje życie na i widzieć więcej, być na bieżąco – zaobserwuj mnie w mediach społecznościowych. Jestem na Facebooku i na Instagramie.
Składniki na kakaowy przebiszkopt:
- 5 dużych jaj
- 3 łyżki kakao
- 50 g mąki kokosowej
- 30 g budyniu (proszek) bez dodanego cukru – smak śmietanka lub wanilia najlepiej
- 50 g erytrytolu
- 100 ml wody ciepłej
- 60 ml oleju mct płynnego
Przygotowanie:
- Zalej mąkę kokosową ciepłą wodą, dodaj olej, wymieszaj, odstaw do przestudzenia.
- Ubij 4 białka ze słodzidłem, dodaj budyń, ubijaj jeszcze przec chwilę i odstaw na bok.
- Przestudzoną masę z mąki kokosowej przerzuć do oddzielnej miski. Dodaj do tego kakao, żółtka jaj oraz jedno całe jajko i wymieszaj dokładnie.
- Połącz obie masy mieszając już łyżką i przelej do formy wyłożonej papierem. Piecz około 35-40 minut w 160 stopniach z termoobiegiem. Wymiar formy: 19×29 cm
Po przestudzeniu ciasto przedziuraw wykałaczą, zalej kubkiem kawy i kubkiem miksu ze śmietanki 30 i mleczka zagęszczonego osłodzonego kropelkami. U mnie nicks karmel. Zalewaj aż ciasto przestanie pić. Nadmiar zlej. Po dziurkach będzie widać, że już wystarczy 🙂
Polewa: ok. 400 g płynnego mascarpone osłodzonego kropelkami karmelowymi. Podgrzewając na małym ogniu mieszając doprowadzisz do płynnej konsystencji. Całość należy schłodzić przez kilka godzin w lodówce. Najlepsze jest następnego dnia.



