Bardzo popularne pojedynczo pakowane ciasteczka, które już dawno miałam w planach zrobić w swojej kuchni. Opracowałam kilka smaków, ale póki co wrzucam te dwa podstawowe: kokosowo-migdałowe i orzechowe – z chia. Myślę, że udało mi się całkiem mocno zbliżyć do tego smaku, ale pozostawiam to do ocen dla mojej wspaniałej internetowej publiczności. Jestem ciekawa jak się spodoba moja alternatywa i czy w ogóle będą chętni na ten przepis…bo w końcu to jedne z tańszych przekąsek pod dietę keto i low carb!

W obu wariantach mamy tą samą bazę:
20 g mąki kokosowej zalanej ciepłą wodą (100 ml) – wymieszane i odstawione na ok. 10 minut
Po tym czasie dodaj pozostałe składniki, wymieszaj, uformuj kulki i rozpłaszcz delikatnie. Ja układałam na talerz wyłożony papierem i chłodziłam w lodówce.
Smak kokosowo migdałowy ma dodane następnujące składniki:
- 140 g mąki migdałowej
- 40 g wiórków kokosowych
- kropelki słodzące na stewii – u mnie karmel. może być też inny smak
- 70 g masła orzechowego
- 20 g izolatu białkowego
Smak orzechowy:
- 50 g mąki migdałowej
- 50 g mąki arachidowej
- 20 g chia i ok. 10 g nasion słodkiej bazylii – może być same chia
- kropelki słodzące (też karmel dałam)
- 100 g masła orzechowego
- 20 g izolatu białkowego
Wyszło mi po 7 sztuk z podanych składników. W oddzielnym wpisie będą chałwowe, brownie i serniczkowe 🙂 Ja wypróbujesz daj znać czy lepsze moje, czy sklepowe 🙂

Smakowało? Możesz postawić mi wirtualną kawkę! Nawet najmniejsza to 6 jaja do ciasta 🙂 www.buycoffee.to/przeketonowa dzięki 🙂 Jeśli chcesz śledzić moje życie na i widzieć więcej, być na bieżąco – zaobserwuj mnie w mediach społecznościowych. Jestem na Facebooku i na Instagramie.
