Przepis dla tych co jak ja nie lubią rabarbaru a chcą go wykorzystać z jakiegos powodu. Ja kupuję rabarbar, bo ludzie chcą z nim przepisy tutaj i robię tylko takie, w których akceptuję tą kwasowość. Nic nie poradzę na to, że bardzo dla mnie smakuje w połączeniu z orzechami. Dobry kontrast i nawet ja polubiłam rabarbar.


Spód:
- 100 g czekolady – u mnie ciemna ta z Rossmana
- 30 g masła orzechowego – użyłam crunchy z Naturalnie Zdrowe
- 40 g izuolatu białkowego – można wymienić na mąkę migdałową lub arachidową – oczywiście 2 lub 3x więcej w stosunku do białka
Rozpuść czekoladę w kąpieli wodnej, połącz z masłem orzechowym i sypkimi składnikami. Opcjonalnie dosłodź.
Przełóż do foremki wyłożonej pappierem i na to daj galaretkę z rabarbaru (ma być lekko stężała)
Przepis na galaretkę znajdziesz w poprzednim przepisie:

Polewa:
- 80 g masła orzechowego
- 30 g masła miękiego
- kropelki słodzące
- odrobina soli
Wymieszaj i wysmaruj już mocniej ściętą galaretkę. Trzymaj w lodówce.
Wymiar formy: 15×21 cm
